Meyveli pasta tarifleri her zaman tercih edilir çünkü


Pasta yapımı için pasta keki yapılır. Eğer kekiniz hazır ise süt ve şeker ile ıslatıldıktan sonra arasına muhallebi sürülüp üzerine krema ile şekil vermekten başka bir detay eklenmesi gerekmez. Kremanın üzerine bir kaç mevsim meyvesi eklemeniz yeterli. Ben kivi ve çilek kullanmanızı tavsiye ederim. Renk olarak da güzel bir görüntü sağlanır. Meyveli pasta tarifleri bildiğimiz pastaların yapımından farklı değildir.

Meyveli pasta tarifleri çeşit ile yapılabilir. Pastayı arasına meyve dilimleri katarak süsleyebilir, pastanın keki için farklı bir aroması olsun isterseniz tarçın ve mahlep dökersiniz. Muhallebinin vanilyalı olması için bir paket şekerli vanilin eklenebilir. Eğer kakolu bir krema ile yapmak isterseniz muhallebiye çikolata eklersiniz. Hindistan cevizi tozu da üzerine dökülünce harika bir tat yakalanır. Pasta kıvamını ve şeklini alınca bir kaç saat dondurulur sonra servise hazırdır.

Meyveli pasta tarifleri

Meyveli pasta tarifleri her zaman tercih edilir çünkü görünüşü de tadı kadar güzeldir. üzerine ufak limon ve ya portakal dilimleri de koyarak süsleyebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*